Proč lidé staví na zahradách altány

Altány slouží celé rodině a můžete tu s kamarády trávit dlouhé hodiny v lůně přírody. Obklopeni zelení přijímáte zvenčí mnohem více energie, než v bytě.

Proč lidé staví na zahradách altány

Pro děti na hraní – velmi často se stává, že v rodinách, kde jsou menší děti, se altán promění v jejich zahradní domek, útulek a prostředí, které považují za svůj příbytek. V takovém případě je to ideální situace, neboť se děti samy zabaví tvůrčí činností, při níž vytváří svůj vlastní záměr – vizi, jak si představují žít, a to se jim může hodit v budoucnu při projektování jejich vlastního života a rodinného zázemí.

Altány tak mohou plnit funkci domečků pro panenky, pro kluky vytvářet prostor, kde vyrostou výtvory ze stavebnic, můžete tu s nimi skládat puzzle, hrát si na návštěvníky, zkrátka dělat cokoli, aby si vaše ratolesti připadaly jako ve svém vlastním domě.

Pro splynutí s přírodou – kdybychom postavili altán v sousedství asfaltové silnice s hustým automobilovým provozem, nikdo by se do něj nenastěhoval, maximálně někteří lidé bez domova, kteří nemají moc na výběr, a jde jim hlavně o střechu nad hlavou. Altány bývají naopak vystavěny vždy na tom nejkrásnějším a nejpůsobivějším místě, odkud je zajímavý výhled na přírodní scenérie kolem nás, na trávník, kvetoucí narcisy, tulipány a kosatce, na pnoucí zimolez, břečťan či růžový keř. Právě zde můžeme čerpat energii, být také alespoň chvíli o samotě, přečíst si pěknou knížku, vypít svůj šípkový či šalvějový čaj, zkrátka být právě tady více sami sebou.

Pro kontakt s přáteli – od jara do podzimu máme možnost trávit více času na zahradě, opouštíme interiér, abychom usedali k zahradnímu nábytku a užívali si krásné prostředí, které poskytuje venkovní prostředí mnohem více, než čtyři stěny obývacího pokoje. Posezení venku na terase, pod pergolou či v altánu je vítané i tehdy, poctí-li nás někdo svou návštěvou. Rodí se tu také mnohdy nové nápady, projekty a tvůrčí myšlenky, které souvisí s pracovní činností, s plánováním dovolené a změnou životního stylu.